Bağdat’ta KFC şubesine saldırı: 2 şüpheli gözaltına alındı

Irak’ın başkenti Bağdat’ta, ABD merkezli fast food zinciri KFC’nin şubesine patlayıcıyla saldırı düzenlendi. 25 Mayıs Cumartesi gecesi yaşanan ve ‘ev yapımı patlayıcı’ ile gerçekleştirildiği ifade edilen saldırının ardından iki şüphelinin gözaltına alındığı açıklandı. Söz konusu patlayıcının KFC şubesinin ön kapısına atıldığı bilgisi paylaşıldı.

Rûdaw haber sitesinin aktardığına göre, Bağdat Operasyonlar Komutanlığı, saldırıya ilişkin dün bir açıklama yaptı. Komutanlıktan yapılan açıklamada, Filistin Sokağı üzerinde bulunan restorana yönelik saldırının ardından iki şüphelinin güvenlik kameraları yardımıyla tespit edildiği, ardından yakalanarak gözaltına alındıkları ifade edildi.

KFC’YE ‘İSRAİL’ BOYKOTU

Saldırı sonrasında KFC şubesinin girişinde maddi zarar yaşandığı belirtildi. KFC, İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze’ye yönelik saldırıları dolayısıyla, İsrail’le bağlantılı olduğu iddiasıyla hakkında boykot çağrısı yapılan firmalardan biri. Son olarak, KFC, Malezya’da, İsrail’in Gazze’ye saldırılarına tepki göstermek ve Filistin halkına destek vermek amacıyla başlatılan boykotun ardından 108 şubesini geçici olarak kapatmıştı.

Çince yayın yapan Nanyang Siang Pau gazetesinin Google Haritalar’a dayandırdığı bilgiye göre, başkent Kuala Lumpur’un Jalan Ipoh, Jalan Sultan ve Tamam Melavati bölgelerindeki KFC şubelerinin nisan ayında kapalı olduğu görülmüştü. Çalışanlar da son bir haftadır müşteri olmadığı gerekçesiyle şubelerin kapalı olduğu bilgisini vermişti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir